magazin
Gyönyörűen felújított angol nyelvű Blu-ray kiadást kapott a Magyarországon forgatott Laurin című német horrorfilm, aminek következtében a nemzetközi…
továbbhír
Enyedi Ildikó, Kulka János és Molnár Piroska is izgulhatnak, de még a francia Léa Seydoux is versenybe száll az egyik legfontosabb magyar filmes díj…
továbbmagazin
A családi házat be kéne már pucolni, mindenki tiszta ideg, vacsora nincs, a szomszéd titkos bunkerében meg piros fénnyel nyugtatják a beájult…
továbbmagazin
A kommunista diktatúra bűntettei a magyar történelem szégyenfoltjai közé tartoznak. Az utókor egyik kulcsfontosságú feladata lenne olyan kulturális…
továbbvideó
Eperjes Károly rendezőként mutatkozik be az ötvenes évek magyarországi keresztényüldözéséről szóló nagyjátékfilmmel, amelyben az általa játszott…
továbbhír
Püspöki konferencián vetítették először az Eperjes Károly rendezésében és főszereplésével készült nagyjátékfilmet, amely a szerzetesrendek '50-es…
továbbhír
Krisztus inge munkacímmel egész estés filmet készít Eperjes Károly, amelynek a forgatása április közepén kezdődött el az egyik leglátogatottabb…
továbbmagazin
Egy nyolcadik kerületi bérlakás háborús övezetté válik, amikor két férfi és egy nő bonyolult féltékenységi játszmába kezdenek. A tét nem csak a nő…
továbbhír
A Nemzeti Filmintézet tévéfilmek és streaming forgalmazásra készülő alkotások támogatásáról döntött. A támogatott produkciók döntő többségben…
továbbdosszié
Szabó István nyolc év után új filmmel tért vissza a mozikba, és magával hozta kedvenc osztrák színészét, Klaus Maria Brandauert is a Budapesten…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié